Szkarabeusz

Kultúra
Egyiptom
A szkarabeusz, egyiptomi nevén Heper, a születő Nap szimbóluma. A mítosz szerint, ahogyan a szent szkarabeusz görgeti a galacsinját a földön, úgy vezeti Heper, a fiatal Napisten a napot az éjszaka sötétségéből a reggeli égboltra. Így jelképe az ember szellemi megújulásának, akárcsak a felkelő, minden reggel újjászülető Nap.

A feltámadás kékeszöld színével festett szkarabeusz-amulettet a múmia szíve fölé helyezték, vagy a nyakába akasztották, és – akárcsak a többi szimbólum esetében – használati tárgyakat is díszítettek vele.

A szkarabeusz a tudatos fejlődés útját járó tanítvány szimbóluma is volt Egyiptomban. Súlyos, látszólag repülésre képtelen bogár, amely maga előtt görgeti a petéit magában rejtő galacsint, s amikor az csaknem tökéletes, gömb formájú lesz, eltemeti és elvégezve feladatát egyszer csak kitárja szárnyait és felemelkedik a magasba. Példája a megújulni képes szívnek, amelyet az életben gyűjtött tapasztalatok nem terhelnek, sőt egyre könnyebbé tesznek, mert tanul belőlük, így végül korlátaitól megszabadulva felemelkedhet égi otthonába.


A kisplasztika több méretben is készül, az árak mérettől függően változnak.
Méret
5,5 cm x 2,2 cm