Beszélgetés
FiloChat - A belső élet

Seneca, az ókori filozófus szerint bárhol és bármikor találhatunk módot a belső elmélyedésre, nem kellenek extra körülmények. Csak annyi, hogy a legjobb útitársat vigyük magunkkal; önmagunk bölcsebb és jobb változatát, mert a vele való párbeszéd nem más, mint a belső élet.
Hogy találhatjuk meg ezt az önmagunk bölcsebb és jobb változatát? Ha már megtaláltuk, hogy tudjuk éltetni a mindennapokban, hogy a világunk jobbítását önmagunk jobbításával kezdjük?
FiloChat - Fiatalnak lenni

Manapság mintha az emberiség le szeretné győzni az idő kerekét, mindenki törekszik minél fiatalosabbnak látszani, kezdve az öltözködéstől és a külső megjelenéstől, a viselkedésen át, a szokásokon keresztül, az életmódig.
Mintha a test fiatalsága jelentené az életet és a természetes öregedéssel elveszítené a lehetőséget a jó és tartalmas életre. Mindezzel azt a benyomást kelti az ember, hogy az öregedés egyenlő az emberi élet fontosságának elvesztésével.
Belső mosoly

Szabó T. Anna az egyik legnagyobb kortárs költőnk, aki különleges érzékenységgel kapcsolódik a világhoz és önmagához. Az est alkalom a közeledésre saját lelkünkhöz és a természethez, és egyúttal hangolódás a téli ünnepkörre.
December 15-én Győrben.
FiloChat - Férfi, női értékek

A filozófiai beszélgetésünk során nem a különbségekre szeretnénk felhívni a figyelmet, hanem az emberben rejlő értékeket és lehetőségeket keressük.
Verslabirintus: Úton lenni vagy nem lenni

Amire számíthatsz:
- Ráhangoló összeállítás versekkel és megzenésített költeményekkel
- Beszélgetés a versek nyomán
- Saját élmény – művészeti gyakorlatokkal
Témáink:
- Mi az, ami útnak indít?
- Mit jelent úton lenni? Lépések, elakadások és mérföldkövek
- Egy hajóban evezünk? Az egyéni és a közös út kapcsolata
Október 11-én Győrben.
A sötétből a fénybe

A mesékben a hős a Nap visszaszerzésére indul, hogy visszaszerezze a fényt az embereknek. Ez egy szimbolikus tett és út, amit próbák és akadályok öveznek. Felismerhetőek bennük azok az erények és értékek, amelyek kellenek a hős győzelméhez.
Június 14-én Székesfehérváron.
Verslabirintus: Concordia - szív a szívvel

„Ezer úton egyfelé” - Programunkkal kapcsolódunk az Új Akropolisz nemzetközi projektjéhez, amely a művészetek, a kultúra közösségépítő, összetartást ébresztő erejét hirdeti.
Amire számíthatsz:
- Ráhangoló összeállítás versekkel és megzenésített költeményekkel
- Beszélgetés a versek nyomán
- Saját élmény – művészeti gyakorlatokkal
Június 7-én Győrben.
Ellopott figyelem

Hogyan szerezhetjük vissza koncentráló képességünket, hogy újra kapcsolódhassunk saját magunkhoz?
Ha már érezted úgy, hogy semmire sem tudsz igazán összpontosítani,
hogy a legfontosabb dolgokra nem jut idő,
hogy elvesztél az útvesztőben,
hogy szeretnéd végre összeszedni magad, hogy megvalósítsd, amit kitűztél magadnak,
akkor ez a program neked is szól.
Május 10-én Győrben.
FiloChat - A hétköznapok hőse: Kritika

„Noha sokan és sokszor hangoztatják, hogy létezik építő és pusztító kritika is, mi vitatnánk ezt, hiszen a mindennapi tapasztalat azt mutatja, hogy a kritika mindig pusztít. Nem magával a kritikával mint racionális folyamattal van baj, hanem velünk, emberekkel akik érzelmi és szubjektív indíttatásainknak engedve cselekszünk ahelyett, hogy az értelem és a józanság vezérelne bennünket.” írja Delia Steinberg Guzmán A hétköznapok hőse című könyvében.
FiloChat - Az önismeret iránytűje: Félelem

„Mi egy hiba? Nem lehet mindig bűnnek, torzulásnak tartani a hibákat, mert legtöbbször nem ennyire súlyos a helyzet. Egy hiba szinte mindig valamilyen űrt, hézagot jelent, ahol valami hiányzik. Vagy valamilyen tökéletlenséget mutat. A hiányosságot és a tökéletlenséget pedig ki lehet javítani.” írja Delia Steinberg Guzmán Az önismeret iránytűje című könyvében.