Kiállítás
Szenet – az átkelés játéka
Az ellenfél körülménnyé, segítővé válik, mi pedig az életen átkelő vándorként Thot házából eljutunk egészen Ré házáig.
Ízisz és Ozirisz – kettősségek egysége Egyiptomban
Egy civilizáció, ahol egyesítették a láthatatlant a láthatóval, és teljességre törekedtek. Alsó- és Felső-Egyiptom egységét az égi és a földi Egyiptom kapcsolata alapozta meg. A termékeny, zöldellő vidékek korszakai a teljes szárazságéval váltakoztak. Számukra az élet és a halál természetes része volt a nagy Életnek, s mindennap szem előtt tartották koruk felnövekvő nemzedékét és az ősök tudását.
Pincekiállítás Pécsett
Az Új Akropolisz Filozófiai Iskola pécsi központja kortárs festészeti kiállításnak adott helyet, amelyet ünnepélyesen 2021. október 2-án nyitottak meg. A látogatók egy héten át tekinthették meg Bögös András építész, a Magyar Művészeti Akadémia ösztöndíjasának képeit. A festő a precízen szerkesztett mérnöki formák közé intuitív sugallatra vegyíti az absztrakt, a racionális elmének gyakran idegenül ható elemeket.
Pincekiállítás - Bögös András képeiből
Bögös András képeiből készült pincekiállításunkra várjuk a kedves érdeklődőket!
A művészet mint a filozófia próbája – kiállítás
Kolláth Zsuzsanna grafikusművész képeiből rendezett kiállítást az Új Akropolisz budapesti központja. A fiatalon elhunyt művésznő halálának egyéves évfordulóján műveit egy hónapon át tekinthették meg az érdeklődők. A kiállítás megnyitóján a művész instruktorai meséltek alkotásairól, művészi hitvallásáról.
Filozófussziget Pécsett
Az Új Akropolisz Filozófiai Iskola pécsi központja is részt vett a 3. Pécsi Nyitott Udvarok Napján. A programon városszerte hat helyszínen várták az érdeklődőket a legkülönfélébb kulturális programokkal. Az Új Akropolisz nyolc önkéntese a civilek „szigetén” várta a résztvevőket kiállítással, játékos filozófiai kvízekkel, kézműves-foglalkozással.
,,Ragyogóra leltem a Rend nyomában, sebesen tovaszállt titoktól övezve"
Zsuzsi művészete a hagyományos festészeti tradíciókban gyökeredzik: szimbólumokon, hangulatokon, formákon át, színeken keresztül bont szárnyat. Az egyetemi grafikai munkák mellett sokszor a technika maga a hangsúlyos. A későbbi víz- majd akrilfestmények már egy érettebb, tudatos belső szemléletet és művészi programot tárnak elénk, ami a Fény természetének feltárása köré összpontosul.
Szemtől szemben a filozófusokkal
Kiállítás többek között Giordano Bruno, Marcus Aurelius, H.P. Blavatsky, Konfuciusz és Platon életéről, munkásságáról bemutatásával. Ne csak nézz, játssz is!
Szemtől szemben a filozófusokkal
Kiállítás többek között Giordano Bruno, Marcus Aurelius, H.P. Blavatsky, Konfuciusz és Platon életéről, munkásságáról bemutatásával. Ne csak nézz, játssz is!