Szimbólumok
Létkérdések - Kard a kőben
Az Artúr mondakör szimbólumaiból indulunk, hogy jobban megértsük, hogyan tudunk összhangot teremteni önmagunkban és környezetünkben.
Június 2-án, pénteken 19:00-tól Egerben
Létkérdések - Szívmérlegelés
Az ókori Egyiptom nagy ereje, hogy összekötötte az okokat a következményekkel, az életet a halállal, az emlékezetet a képzelet erejével.
Május 5-én, pénteken 19:00-tól Egerben
Szimbólumok keleten és nyugaton - égen és földön
Előadás, játék, kóstoló és festés - a szimbólumok jegyében.
November 17-én, csütörtökön 18:00-tól Egerben
A mi Odüsszeiánk
- Szeretnél kicsit kilépni a virtuális világból, és megtenni a lépéseidet a saját hősi utadon?
- Ismerd meg Odüsszeuszt, az „életmódtanácsadó” hőst, akitől kulcsokat kaphatsz a próbáidhoz!
November 21-én 18 órától Győrben.
Ajándékozz bölcsességet!
Szakadj ki velünk néhány órára az adventi hajcihőből, és készíts személyre szabott, értékálló karácsonyi ajándékot valakinek, akit szeretsz. Az alkotó munkához klasszikus szimbólumok és lélekemelő idézetek közül válogathatsz, az inspiráló körülményeket pedig halk háttérzene és néhány, a választott szimbólumhoz kapcsolódó gondolat segíti.
A filozófia világnapja: Élet – játék – szimbólum
A játék lelkesedést, izgalmat szül, de nem csupán kikapcsolódás, hanem tanulás önmagunkról és a világról. Egy rövid előadást követően saját fejlesztésű társasjátékaink és a szimbólumok segítségével együtt fedezzük fel rejtett értékeinket.
November 19-én Budapesten.
Kik is vagyunk valójában a változó formák mögött?
Filozófiai tárgyú műalkotásokat válogattunk az ókortól napjainkig, hogy megvizsgáljuk, hogyan változott az ember gondolkodásmódja a századok alatt, milyen hangsúlyok figyelhetők meg, mit tartott megörökítésre méltónak, és miért.
Szeptember 25-én, szerdán Egerben.
A fák és életfák szimbolikája különböző kultúrákban
Vajon hogyan viszonyultak a fákhoz eleink? Miként jelentek meg a régi korok kultúráinak mitológiájában?
Utazásra invitáljuk az érdeklődőket a szimbólumok világába, ahol a fák és életfák szerepét ismerhetjük meg a germán mitológia szent kőrisfájától a kelták fakultuszán át a magyarság égig érő fájáig.
„Ezer úton egyfelé”
Az Új Akropolisz nemzetközi projektjének, a Művészetek napja megünneplésének mottója idén „Ezer úton egyfelé”, amely megmutatja, milyen formai gazdagságon és sokszínűségen keresztül tarthatunk az egység felé. A veszprémi filiál ezt a gondolatot kibontva a Ruttner Kávézóban tartott workshopját a szimbólumok köré építette fel.
Három különböző kultúrához köthető szimbólumot választottak ki, amelyek mindegyike ősidők óta, más-más formában az ember szellemi fejlődését jelképezi. A szkarabeusz egyiptomi eredetű, a kétélű bárd a mükénéi-görög kultúrából, a fehér lótusz pedig az indiai kultúrából származik.
„Ezer úton egyfelé” – Szimbólumfestő workshop
Gyere és csatlakozz szimbólumfestő workshopunkhoz, ahol különböző korok és kultúrák szimbólumaival ismerkedünk, beszélgetünk jelentésükről és vászonra festjük azokat.
Június 12-én Veszprémben, a Ruttner Kávézóban.