Antik görög kultúra
Aphrodité rejtett arcai
Laura Winckler: A nő, istennők leánya - A nő rejtett arcai című könyve alapján előadássorozatot indítottak az Új Akropolisz székesfehérvári tagjai. Az első alkalom Aphrodité, a szépség és szerelem istennőjének bemutatásával telt. Az istennőhöz a tavasz erejét is szokták kapcsolni, így az előadás stílusosan március 21-én (az idei tavaszi napéjegyenlőség után) került megrendezésre.
Mire jó a filozófia?

A filozófiával többen találkozhatunk közép- vagy felsőfokú tanulmányaink során. Ha jó a tanárunk, megérinthetnek minket “az élet nagy kérdései”, és életre kelhetnek a poros könyvekbe zárt okfejtések.
Pán isten és az emberi lélek határai

Miért érezzük sokszor a határaink átlépésének vágyát, még ha félünk is tőle? Előadásunk Pán, a határmezsgyék kecskelábú istenének mítoszai keresztül mutat utat, hogy megértsük belső korlátainkat és megtanuljuk kezelni a változással járó kihívásokat és lehetőségeket.
Március 29-én Budapesten, a Rigó utcában.
A nő, istennők leánya - #2/4 Athéné

A bennünk rejlő erők megélése és megismerése sokat segít a hétköznapokban. Az ősképek, erők, minták – azaz az archetípusok lesznek segítségünkre a belső úton. Négyrészes előadássorozatunkban a görög mitológiát hívjuk segítségül, hogy közelebb kerüljünk a négy archetipikus görög istennőhöz - a második alkalommal Athénéhez.
Április 12-én, szombaton Székesfehérváron.
A nő, Istennők leánya - #1/4 Aphrodité

A bennünk rejlő erők megélése és megismerése sokat segít a hétköznapokban. Az ősképek, erők, minták – azaz az archetípusok lesznek segítségünkre a belső úton. 4 részes előadássorozatunkban a görög mitológiát hívjuk segítségül, hogy közelebb kerüljünk a négy archetípikus görög istennőhöz - első alkalommal Aphroditéhez.
Március 31-én, pénteken Székesfehérváron.
Pán isten és az emberi lélek határai

Miért érezzük sokszor a határaink átlépésének vágyát, még ha félünk is tőle? Előadásunk Pán, a határmezsgyék kecskelábú istenének mítoszai keresztül mutat utat, hogy megértsük belső korlátainkat és megtanuljuk kezelni a változással járó kihívásokat és lehetőségeket.
November 30-án Budán, a Bartók Béla úton
Férfi archetípusok

A bennünk rejlő erők megélése és megismerése sokat segít a hétköznapokban.
Könnyebben megoldjuk próbáinkat, és másokat is jobban megértünk.
Az ősképek, erők, minták – azaz az archetípusok lesznek segítségünkre a belső úton ezen az estén.
Augusztus 30-án, pénteken Egerben.
Kapcsolat a láthatatlannal – a görög misztériumokról
A görög misztériumok megértése évezredek távlatából szinte lehetetlen vállalkozásnak tűnik. Különösen azért, mert a misztériumokat már a maguk idejében is titok övezte, a résztvevők nem mesélhettek avatatlanoknak a zárt falak mögött zajló eseményekről. Hogy akkor mégis honnan tudhatunk róluk bármit is? Nos, mégis akadtak, akik meséltek. Ha nem is a látottakról, de a megéltekről mindenképpen. Lehetőségeikhez mérten igyekeztek betekintést nyújtani oda, ahová azelőtt ők is annyira vágytak, hátha másokban is feléled a vágy, hogy csatlakozzanak a beavatottak köréhez.
IDŐPONTVÁLTOZÁS! - Benned is él Héraklész?

Héraklész (vagy ahogy a római világban nevezték Herkules) története talán mindannyiunk számára ismert. Ha máshol nem is, de a népszerű, bohókás rajzfilmben biztosan találkoztunk már vele. De valójában ismerjük-e a valódi jelentőségét ennek a történetnek?
Benned is él Héraklész? 2.0

A hétköznapi embert és a Hőst az különbözteti meg, hogy a hős vállalja a próbákat, és van hosszútávú célja. Ebből a gondolatból kiindulva vannak helyzetek, amikor a hétköznapi énünk cselekedik, de vannak olyanok, amikor a Hős az, aki győzedelmeskedik. Kérdés, hogy a hősi viszonyulás hogyan ébreszthető önmagunkban?
Héraklész próbái ilyen helyzetet tükröznek, aminek az erkölcsi tanításait megértve, alkalmazhatjuk a saját életünkben.