Önismeret
Mire jó a filozófia?

A filozófiával többen találkozhatunk közép- vagy felsőfokú tanulmányaink során. Ha jó a tanárunk, megérinthetnek minket “az élet nagy kérdései”, és életre kelhetnek a poros könyvekbe zárt okfejtések.
FiloChat - A belső élet

Seneca, az ókori filozófus szerint bárhol és bármikor találhatunk módot a belső elmélyedésre, nem kellenek extra körülmények. Csak annyi, hogy a legjobb útitársat vigyük magunkkal; önmagunk bölcsebb és jobb változatát, mert a vele való párbeszéd nem más, mint a belső élet.
Hogy találhatjuk meg ezt az önmagunk bölcsebb és jobb változatát? Ha már megtaláltuk, hogy tudjuk éltetni a mindennapokban, hogy a világunk jobbítását önmagunk jobbításával kezdjük?
Pán isten és az emberi lélek határai

Miért érezzük sokszor a határaink átlépésének vágyát, még ha félünk is tőle? Előadásunk Pán, a határmezsgyék kecskelábú istenének mítoszai keresztül mutat utat, hogy megértsük belső korlátainkat és megtanuljuk kezelni a változással járó kihívásokat és lehetőségeket.
Március 29-én Budapesten, a Rigó utcában.
A Yin Fa Kígyó éve - A kínai asztrológiai új év

2025 februárjában kezdetét vette a Yin Fa Kígyó éve, ami új lendületet és változtatási lehetőségeket hoz elénk. Előadásunkban a kínai asztrológia útmutatásait követve megnézzük, milyen általános kihívások elé nézünk az új évben.
Március 28-án Győrben.
A filozófia szellemi gyakorlatai
Bár a görög filozófiára sokan még elméletként tekintenek, egyre többen vannak, akik felismerik, hogy a görög mesterek, mint Püthagorasz, Szókratész, Platón, Zénón nem elméleti filozófiával foglalkoztak. Tanításaik nagyon is gyakorlatiasak voltak, céljuk nem egyszerűen az elméleti megismerés, hanem a megismerésen és gyakorláson keresztül az ember átalakítása volt, hogy megszabadulhasson félelmeitől, szenvedélyeitől, tudatlanságától, és ennek következtében boldog és hasznos életet élhessen.
A nő, Istennők leánya - #2/4 Athéné

A bennünk rejlő erők megélése és megismerése sokat segít a hétköznapokban. Az ősképek, erők, minták – azaz az archetípusok lesznek segítségünkre a belső úton. Négy részes előadássorozatunkban a görög mitológiát hívjuk segítségül, hogy közelebb kerüljünk a négy archetipikus görög istennőhöz - a második alkalommal Athénéhez.
Április 12-én, szombaton Székesfehérváron.
A nő, Istennők leánya - #1/4 Aphrodité

A bennünk rejlő erők megélése és megismerése sokat segít a hétköznapokban. Az ősképek, erők, minták – azaz az archetípusok lesznek segítségünkre a belső úton. 4 részes előadássorozatunkban a görög mitológiát hívjuk segítségül, hogy közelebb kerüljünk a négy archetípikus görög istennőhöz - első alkalommal Aphroditéhez.
Március 31-én, pénteken Székesfehérváron.
FiloChat - Fiatalnak lenni

Manapság mintha az emberiség le szeretné győzni az idő kerekét, mindenki törekszik minél fiatalosabbnak látszani, kezdve az öltözködéstől és a külső megjelenéstől, a viselkedésen át, a szokásokon keresztül, az életmódig.
Mintha a test fiatalsága jelentené az életet és a természetes öregedéssel elveszítené a lehetőséget a jó és tartalmas életre. Mindezzel azt a benyomást kelti az ember, hogy az öregedés egyenlő az emberi élet fontosságának elvesztésével.
FILO-Tánc: Éld át az öt elem erejét!

Amire a program lehetőséget kínál:
- Élmény: Felszabadultság. A mozgással és a zenével való összehangolódás öröme. Mély kapcsolódás saját magunkhoz.
- Egymásra hangolódás: A szavak nélküli kommunikációval, a mozgás nyelvén megélhetünk egy hétköznapokon túli együttlétet
- Tanulás: Játékos formában ismerkedünk meg az ember hetes felépítésével, látható és láthatatlan, de érzékelhető hordozóival, a 4+1 elemmel, a föld, a víz, a levegő, a tűz és az éter szimbólumaival.
Mit jelent szívvel cselekedni?
Hogyan is cselekedhetne másképpen az ember, mint szívvel? Az emberi szív a szervezetünk központja: nem az érzések uralta vagy érzelgős psziché, hanem az érzelmekkel rendelkező elme avagy az érzéssel átitatott gondolat. Ez a középpont, amely egyensúlyt keres egy alacsonyabb – már megtapasztalt – és egy magasztosabb, még elfoglalandó rész között.