Ökológiai csoportunk január 17-én újabb társadalmi munkát végzett a Duna–Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság működési területén található Budai Tájvédelmi Körzetben a természetvédelmi őr felkérésére.
Most egy olyan hasadékhoz vezetett ki minket a természetvédelmi őr, ahol főleg az őshonos fafajok telepedtek meg. De a hasadék két oldalán már megjelent a feketefenyő és magszórásával elkezdte bekebelezni ezt a kis hasadékot is. Ezen az alkalmon hasadék keleti oldalán lévő hat darab, a környező fák fölé magasodó feketefenyőt bontottuk le alpintechnikával, vigyázva az alattuk lévő más fafajokra. Ugyanis a feketefenyők kidöntése túlzott kárt okozott volna.
Így ismét a feketefenyőre mászást gyakorolhattuk, ami remek kihívást jelentett négy fős csapatunknak. Két fős csoportokat alakítottunk: egy fönn, egy lenn. A gyakorolt technika egyszerű volt. Felmászás után munkakötél felkötése, majd arról kényelmesen dolgozva az oldalágakat alulról fölfelé egyesével leejtegettük. Majd a csak ágcsonkokból álló oszlopon kantáros biztosítással lesétáltunk és 1-1,5 méteres darabokban ledöntögettük az oszlopot. Szerencsére mindegyik fa alatt volt egy akkor üres terület, ahol a lezuhanó ágak, rönkök nem okozhattak kárt. Remek gyakorlása volt ez az irányítástechnikának. De a kellő odafigyelés és óvatosság meghozta gyümölcsét, sikerült mindegyik fenyőt, a környezete sérülése nélkül kivágnunk. A letermelt ágakból, rönkökből eróziófogó-gátakat készítettünk.
A nap végére sikerült megtisztítanunk hasadék kelti oldalát. A következő alkalmon a hasadék nyugati oldalán található magszóró feketefenyő csoportot szeretnénk eltávolítani. Ezúton is köszönjük a Pilisi Parkerdőnek, a Duna-Ipoly Nemzeti Parknak, valamint Bíró Sándornak, a területért felelős természetvédelmi őrnek, hogy hozzájárulásával és segítségével lehetővé tette ezt az akciót.