Mesebeszéd - online
Mesebeszéd - online
Könnyen belátható az a tény, hogy egy jó mese önfeledt elmélyüléssel ajándékoz meg mindenkit, gyermeket, felnőttet egyaránt.
Mesehallgatáskor mégsem vagyunk passzívak, hiszen lélekben jelen vagyunk, aktív képzelettel jelenítjük meg az egész mesevilágot, és a figyelem kellemes feszítettségével követjük a mesehős útját. Ennyi is elég indok lenne ahhoz, hogy gazdag népmesekincsünkből minél több mesével találkozzunk. De a mese a kellemes időtöltésnél is többet tud adni. Tanít. Megmutatja azokat az múlhatatlan értékeinket, amelyek nélkül a hős nem érhet célba, mint a bátorság, szorgalom, hűség, jószívűség, becsületesség. Tanít szűkebb környezetünkről is, az emberek közötti kapcsolatokról, valamint egyfajta leképezése belső világunknak, az ember lelki folyamatainak.
A mesék tartogatnak nekünk egy-egy mintát, amit életünk különböző pontjain segítségül hívhatunk. Olyan sok mintát, ahány mese csak van, annyi vonatkozásban, ahány szereplőt végigkísérünk.
Hogyan fedezzük fel a mesék rejtett kincseit?
Hogyan találhatjuk meg saját válaszainkat a nehézségeinkre?
Úgy, hogy belső párbeszédet folytatunk. A mesével beszélgetés az, ahol a mese a belső hang, ahonnan meghallhatjuk a válaszokat a kérdéseinkre.
Ilyen mesebeszédre hívjuk az érdeklődőket.
Első alkalommal a bátorságról és félelemről beszélgetünk A kovács és a sárkány c. mese kapcsán.
Az előadást online tartjuk, a Zoom program segítségével. A részvételhez e-mailes jelentkezést kérünk legkésőbb február 17. szerda estig az szfvar[kukac]ujakropolisz.hu címre. A bejelentkezéshez szükséges információkat e-mailben küldjük el a jelentkezőknek.
Photo by Tanya Nevidoma on Unsplash