|
|
BUDAPEST |
Főnix Kultúrműhely, Budapest VIII., Rigó utca 6–8.
Vedd kezedbe az életed!
Cselekvő filozófia – kurzus gyakorlatokkal
Kezdete: 2018. szeptember 17. hétfő, 18.00
Helyszín: Budapest, FILO-Pont Buda, Bartók Béla út 25., 1. kapucsengő
Részvételi díj: 4500 Ft/hó
Kedvezmény: 2500 Ft/hó diákoknak, nyugdíjasoknak, pedagógusoknak, álláskeresőknek
A filozófia hasznos útitárs egész életünkben. Önismeretre tanít, és arra, hogy hogyan fejlesszük a főbb emberi képességeinket, a lényeglátást, a szeretetet és az akaratot, és hogy általuk hogyan tudunk jobbítani a világon, amelyben élünk. Talán még az olyannyira keresett boldogsághoz is közelebb visz minket.
Játékvarrás egy mosolyért
Szociális akció
A program ideje: 2018. szeptember 22. szombat, 10.00–13.00 óra
Részvételi díj: díjmentes program
Ezen a délutánon a Tűzoltó utcai Gyermekklinika kis gyógyulóinak varrunk vidám, színes zsákokat az infúziós palackokra.
Mesedélelőtt – Macskacicó
Komplex mesés program óvodáskorú gyerekeknek
A program ideje: 2018. szeptember 22. szombat, 10.00–12.00 óráig
Részvételi díj: 1500 Ft/fő
Kedvezmény:második testvér 1000 Ft, harmadik testvér ingyenes
Mesedélelőttünkön a programon résztvevő gyerekek életkorához igazodva dolgozzuk fel az arra az alkalomra kiválasztott mesét zenével, mozgással és kézművességgel. A gyerekek és a velük érkező felnőttek a foglalkozás alatt testestül-lelkestül elmerülhetnek a mesék varázsvilágában. Ráhangolódásként mozgással, zenéléssel és drámajátékokkal nyitjuk a közös kalandokat, amelyek mindig a történetben szereplő archetípusokhoz és szimbólumokhoz kapcsolódnak. Majd a mesemondást következik, és végül elérkezik a közös alkotás ideje. Várunk szeretettel!
FILO-chat: Szabad szabadnak lenni?
A program ideje: 2018. szeptember 22. szombat, 18.00–19.30 óráig
Részvételi díj: díjmentes program
Szükségünk lenne arra, hogy a gondolatban létező szabadságot élhető szabadsággá alakítsuk át. Élnünk kell a szabadságot, nem elég csak gondolkodni róla. Az okoskodás kora, a puszta ész kora leáldozott.
Jorge Ángel Livraga
Minden pillanatban döntési helyzetben vagyunk. Felismerjük-e ezt? Mi alapján cselekszünk? Tudjuk-e, hogy mi gátol a szabad cselekvésben? Előadás és kötetlen beszélgetés létfontosságú kérdésekről.
További budapesti programjaink
|
|
GYŐR |
FILO-Pont, Kálóczy tér 15.
FILO-kávéház: Együttműködés és önismeret
Beszélgetés
Kezdete: 2018. szeptember 13. csütörtök, 18.00
Részvételi díj: 1000 Ft
Kedvezménnyel: 600 Ft
Az együttműködés nagy lehetőség és egyben kihívás is az embereknek. Lehetőség, hogy rátaláljunk saját erőnkre és szerepünkre, és hogy a többiekkel összekapcsolódva egyéni lehetőségeinket messze meghaladó célokat is elérjünk. Ugyanakkor a legnagyobb próbák egyike, amelyben megméretnek hibáink és képességünk, azok felülmúlására.
A beszélgetésen több szempontból megvizsgáljuk a versengés és az együttműködés témakörét, majd játékos gyakorlatokkal próbára is tesszük magunkat és a megismert kooperatív módszereket.
Vedd kezedbe az életed! 1. modul
filozófiakurzus gyakorlatokkal
Kezdete: 2018. szeptember 20. csütörtök, 18.00
Részvételi díj: Az 1. modul díja: 7000 Ft. Az első alkalomra a belépés díjtalan.
Kedvezménnyel: 4500 Ft
További győri programjaink
|
|
SZEGED |
Concordia Kultúrműhely, Juhász Gyula utca 36/a
Mit tanulhatunk Steve Jobs-tól? – Kutatók éjszakája
Beszélgetés
Kezdete: 2018. szeptember 28. péntek, 20.00
Részvételi díj: a program díjtalan
Steve Jobs személye megosztó, de tagadhatatlanul nagy hatással volt a jelen technológiai világunkra. Többek között az ő nevéhez fűződik a Mac és az iPhone, illetve az okostelefonok megalkotása. Ezzel együtt az általa alapított vállalatot, az Apple-t képes volt a csőd széléről a világ legértékesebb vállalatává fejleszteni. Az előadáson azt járjuk körül, hogy mit érdemes tanulni tőle a munkához és az élethez való hozzáállásából.
Szegedi programjaink
|
|
|
E havi számunkban:
Az örök kereső
Nem beszélhetünk filozófiáról anélkül, hogy szót ne ejtenénk a filozófusról; nem beszélhetünk az ideák világáról anélkül, hogy szót ne ejtenénk arról az emberről, aki képes átültetni a gyakorlatba ezeket az ideákat. A filozófus, a bölcsességet szerető ember egyik legfontosabb jellemzőjének örök kereső mivoltát mondhatjuk. Harcos tűz élteti, és csak akkor nyugszik meg, ha végül eljut a bölcsességhez, bár nem tudni, ekkor nem indul-e másvalami keresésére, amit ma még nem érthetünk és nem is érhetünk el.
A filozófus különleges nyomokat követve bejárja az élet erdőit, mezőit, hegyeit és folyóit, akár egy jó vadászkutya. Minden létező valódi természete izgatja. Keresi önmagát. Keresi az Igazságot. Egyszóval: az egyetemes forrást, Istent kutatja.
De miért annyira hosszú és küzdelmes az útja? Lehetséges, hogy az Igazság nincs is itt a földön? Innen nem is hagyja magát Isten megpillantani? Át kell küzdenünk magunkat a véget nem érő sivatagon – mindennapi dolgainkon, korunk és életünk körülményein –, hogy túljutva ezeken az akadályokon, megtaláljuk, amit keresünk? Nem biztos.
[Tovább…]
Fotó: Új Akropolisz
Delia Steinberg Guzmán
Az Új Akropolisz nemzetközi elnöke
|
A bölcsességről és a tudásról
A bölcsesség tettekben mutatkozik meg, nem szavakban.
Könnyű szert tenni kincsekre és elismerésekre ahhoz képest, hogy mennyire nehéz eljutni a helyes nézetekhez, a végső ismeret italának egyetlen üde cseppjéhez.
Semmi sem abszolút a tudatnak ezen a szintjén, mindennek megvan a maga ideje és a lehetősége is. A bölcsesség nem más, minthogy tudjuk, mikor jön el az ideje egyik vagy másik cselekvésnek, és hogyan váltogathatjuk őket.
Ne foglalkozz túl sokat a kérdéseiddel. Figyelj inkább a téged körülvevő számtalan válaszra…
A bölcs nem függ környezetétől, kifejlesztette a szemlélődés képességét, amellyel megvizsgál mindent, de csak azt fogadja el, amit a saját lelkiismerete és belátása helyesnek ítél.
[Tovább…]
[További idézetválogatások]
Festmény: David Teniers II
|
Új Akropolisz a világban
F
i
l
o
z
ó
f
i
a
|
Előadás a karmáról és életünk alakításáról (Mumbai, India)
Mumbaiban az Új Akropolisz központjában „Karma, végzet, szabad akarat” címmel arról tartottak előadást, hogy vajon mennyire befolyásolhatjuk életünk alakulását. Ahelyett, hogy passzívan és beletörődve fogadnánk életünk eseményeit, az előadó arra buzdított, hogy az ösztönös reakciókat felülírva tudatosan reagáljunk a mindennapok történéseire. Így készen állhatunk rá, hogy tanuljunk a tapasztalatokból, ami sorsunk aktív alakításának lehetőségét hozza magával.
|
K
u
l
t
ú
r
a
|
Színházi praktikák a mindennapi élethez (Toronto, Kanada)
Torontóban az Új Akropolisz előadói színházi workshopot tartottak, ahol a résztvevők négyórás műhelyfoglalkozáson a mindennapokban is használható színpadi fogásokat sajátíthattak el. A kurzusra jelentkezők ahhoz kaptak segítséget, hogy megbirkózzanak félelmükkel a nyilvános szerepléstől, fejleszthették kreativitásukat, és javíthattak koncentrációjukon, kommunikációjukon valamint érzelmeik és gondolataik kifejezésén.
|
Ö
n
k
é
n
t
e
s
s
é
g
|
Kalandos délután árvaházi gyermekeknek (Kassa, Szlovákia)
Az Új Akropolisz kassai önkéntesei élménygazdag délutánt szerveztek árvaházi gyermekeknek egy városi kalandparkban. A fiatalok a programon bővíthették ismereteiket a természetről, a kalandpályákon próbára tehették ügyességüket, a tábortűz körül pedig örömmel számoltak be aznapi tapasztalataikról. |
Fotók: Nueva Acrópolis
További híreink a nagyvilágból angol és spanyol nyelven.
Ajánló
Vedd kezedbe az életed!
Cselekvő filozófia - kurzus gyakorlatokkal
Óvoda, általános, középiskola, bulik, barátok, esetleg egyetem, vizsgák, még több buli, diploma. Álláskeresés, talán pár év külföld, lakás, autó, házasság, gyerek(ek?) ... felnevelni, iskolázni, az életre nevelni ... unokák, nyugdíj …
Tényleg csak ennyi?
Ha te is úgy gondolod, hogy ennél többről szól az élet, akkor vedd kezedbe, és indulj el a cselekvő filozófia útján!
Tizenkét téma, ami a sürgős ügyek helyett a fontos témákat feszegeti: kik vagyunk, miért élünk, és főleg mit tehetünk, hogy az életünk gazdagabb, a kapcsolataink őszintébbek, tetteink gyümölcsözőbbek legyenek, egy olyan világban, amire azért ráfér a jobbítás. A heti alkalmakon előadás, beszélgetés és gyakorlatok váltják egymást, amelyekkel próbára teheted a filozófiai életmód tanításait és alkalmazhatóságát.
Aki kérdez: a bennünk élő örök kereső.
Aki válaszol: négyezer év bölcsei és gondolkodói.
Ha beválik, jobban látod majd, mi minden rejlik még benned, másokban és a világban.
Mennyi időt vesz igénybe? Heti 2-2,5 órát, plusz a kurzust kiegészítő opcionális programok.
Milyen előképzettséget igényel? Semmilyet. Ha kérdéseid vannak és nyitott vagy a világra, itt a helyed.
Meddig lehet csatlakozni? Március 12-ig. Az első alkalom mindenkinek díjtalan.
Mikor ér véget? Valamikor júniusban, a csoport haladási ritmusától függően.
Jelentkezem!
Tovább…
|
|