Dr. Laurinyecz Barbara
Séta Gaia kertjében
Hogyan adhat lehetőséget egy városi zöldövezet a természettel való kapcsolódásra?
Élményekkel tarkított programunk során lehetőség lesz több szinten és minden érzékkel nyitni a természeti környezet felé, hogy egyúttal önmagunkhoz és a társainkhoz is mélyebben kapcsolódhassunk. Könnyedség és komolyság, játékosság és elmélyülés is része lesz ennek a testet-lelket megmozgató alkalomnak, a Föld napja jegyében.
Önismereti táblajáték est
Ismered a szenet nevű ősi egyiptomi táblajátékot? Ha még nem, most megmutatjuk mi ez és hogyan játszható egy modern formában, ami játékos önismeretre is lehetőséget ad.
A szenet szó átkelést jelent. Önismereti megközelítésben jelenthet még átjutást a nehézségeken, az életpróbákon egy vágyott cél vagy állapot felé.
FiloCafé: Bátorság egy fogyasztói társadalomban
Gyere el a következő beszélgetésünkre (egy óra alatt, 20 perces váltásokban az altémák között), ha téged is foglalkoztat a bátorság kérdése vagy a fogyasztói társadalom jelensége – esetleg mindkettő, és szívesen megosztanád a gondolataidat, tapasztalataidat a témáról, vagy ha csak meghallgatnád másokét.
Közösség – hova jó tartozni?
Az ember társas lény, örömeink jelentős része a kapcsolódásainkból származik, ugyanakkor annak nehézségeivel is küzdünk, hogy mitől lesz jó egy közösség. Egy FiloCafé program épp megfelelő alkalom, hogy ezt kiderítsük. Szegedi önkéntesek ezt tették, méghozzá sikerrel: válaszok és újabb kérdések születtek.
FiloCafé: KÖZÖSSÉG hova jó tartozni?
Tartalmas beszélgetés, gondolatok kicserélődése és azok más szemszögből való megközelítése.
Talán ez az, amivel össze lehet foglalni, hogy mi történik egy Filo-Café alkalmon.
Aktuális témánk a közösség, ahova jó tartozni. Ha mondanivalód vagy kérdésed van, amire a választ szeretnéd társaságban keresni a témával kapcsolatban, itt a helyed! Találjuk meg az utat egymáshoz a kusza útvesztő sötét járataiban!
Életre szóló filozófia
Tarts velünk egy hetente folyó előadás- és beszélgetés-sorozaton, ahol az élet lényeges kérdéseit igyekszünk körüljárni a Kelet és Nyugat bölcseinek szellemi hagyatékára és a résztvevők tapasztalataira is alapozva. A sorozat témái három fő téma köré csoportosíthatók: Hogyan válhatunk boldogabbá, jobbá és erősebbé? Mi kell a jó közösséghez? Hogyan alakíthatjuk a jövőt?
Március 3-tól Szegeden.
Filo-NetCafé: A szabadság
Gyakran társítjuk a szabadságot a repülés képéhez, ami látszólag fityiszt mutatva a gravitáció törvényének, könnyeden oldja fel a tömegvonzás „súlyos” béklyóját. Talán sokszor érezzük mi is, hogy valami „lehúz”, a cselekedetekben korlátozva vagyunk és bármekkora erőfeszítés árán sem tudjuk azt csinálni, amit szeretnénk, miközben úgy gondoljuk, hogy mások bármit szabadon megtehetnek. Valóban így lenne, vagy csak mi képzeljük ezt, miközben a többiek is érzik ezeket a korlátokat, és sóvárogva néznek megint másokat, hogy ők azt tehetnek, amihez csak kedvük van?
Filo-Café: Önazonosság
Tartalmas beszélgetés, gondolatok kicserélődése és azok más szemszögből való megközelítése.
Talán ez az, amivel össze lehet foglalni, hogy mi történik egy Filo-Café alkalmon.
Aktuális témánk az önazonosság. Ha mondanivalód vagy kérdésed van, amire a választ szeretnéd társaságban keresni a témával kapcsolatban, itt a helyed! Találjuk meg az utat egymáshoz a kusza útvesztő sötét járataiban!
Filo-Net-Café: Hála
Tartalmas beszélgetés, gondolatok kicserélődése és azok más szemszögből való megközelítése.
Talán ez az, amivel össze lehet foglalni, hogy mi történik egy Filo-Café alkalmon.
Aktuális témánk az hála. Ha mondanivalód vagy kérdésed van, amire a választ szeretnéd társaságban keresni a témával kapcsolatban, itt a helyed! Találjuk meg az utat egymáshoz a kusza útvesztő sötét járataiban!
Érzel-e mélyen? Érzelem – éljen!
Érzelmeink képesek nagyon magasra is emelni lelkünket, ugyanakkor a legmélyebb zuhanást is okozhatják. Érdemes ezért megismernünk őket és a módokat, hogy hogyan válhatnak segítő erőkké egy teljesebb élet megteremtésében. Várunk, ha szeretnél az érzelmekről többet tudni, vagy megosztanád a saját tapasztalataidat.