Női-férfi archetípusok
Filo-Café: Férfi archetípusok
A múlt havi Női archetípusokról szóló előadás és beszélgetés párjaként, a Műterem kávézóban 2024. szeptember 27-én a férfiak ősi mintázataival ismerkedhettek meg a jelenlévők. A pörkölt kávé illata és a téma iránti kíváncsiság töltötte be a helyet, amely ismét dugig megtelt. Nem meglepő módon az ön- és emberismereti tréningre zömében férfiak érkeztek, de ellenpontozásul a szebbik nem is képviselhette magát.
Az estet Apáti János, az Új Akropolisz Iskola instruktora rövid, feszes előadással kezdte, amelyen górcső alá vette a görög panteon hat férfi istenét. A hallgatóság megismerkedhetett Dionüszosszal, Hermésszel, Apollónnal, Arésszal, Héphaisztosszal, Zeusszal, és az általuk képviselt férfierőkkel, tulajdonságokkal.
Férfi archetípusok
A bennünk rejlő erők megélése és megismerése sokat segít a hétköznapokban.
Könnyebben megoldjuk próbáinkat, és másokat is jobban megértünk.
Az ősképek, erők, minták – azaz az archetípusok lesznek segítségünkre a belső úton ezen az estén.
Augusztus 30-án, pénteken Egerben.
FILO-Café: Férfi archetípusok - Ki vagyok és ki lehetek?
Tudni szeretnéd milyen archetípusok, vagyis ősi mintázatok, hajtóerők mozgatják a férfiakat? A görög mítoszok világából ismert négy isten: Zeusz, Apollón, Dionüszosz és Héphaisztosz nagyszerűen testesítik meg a négy legtipikusabb életpályát, amely a férfiakat jellemezheti. Bár az erejük valamennyi férfiban benne él, más-más arányban vannak jelen, és ezek az arányok életkor és saját elhatározásaink függvényében is változhatnak.
Szeptember 27-én pénteken Budapesten, a Műterem kávézóban.
FILO-Café: Női archetípusok - Ki vagyok és ki lehetek?
Tudni szeretnéd, milyen tudatalatti, ösztönös erők hatnak a nőkre? A görög mítoszok világából négy istennő testesíti meg legkifejezőbben a négy legtipikusabb női arculatot: Aphrodité, Athéné, Démétér és Héra. Az ő mítoszaik az önismeret és lelki fejlődés eszközei. A négy női archetípus ereje valamennyi nőben benne él, de egyes minták erőteljesebben jelenhetnek meg, mint mások. Hogy épp melyik az uralkodó, akár életszakaszonként is változhat.
Augusztus 22-én csütörtökön Budapesten, a Műterem kávézóban.
A nő, istennők leánya
Életünk különböző szakaszaiban mindig más-más „istennő” vezetésére, erejére bízhatnánk magunkat, ha jobban – vagy ha egyáltalán – ismernénk őket. Önismeretre, önbecsapások nélküli létezésre és mérhetetlenül sok bölcsességre van szükségünk ahhoz, hogy mindegyik „rejtett arcot” a maga helyén és idejében engedjünk szóhoz jutni, azaz segítő erővé válni.
Május 3-án Egerben.
Apollón, a harmónia szerelmese
Apollón, a görög isten archetípusáról tartott előadást Rusznák György történész az Eötvös10 Közösségi és Kulturális Színtéren 2019. március 6-án. Az előadásából kiderült, hogyan lehet bánni az isteni lantos földi képviselőivel, mit lehet bennük szeretni, és mit lenne érdemes átalakítaniuk magukban.
Férfitípusok és női minták
Szeretnénk átfogó képet adni arról, milyen is lehet az utcán szembe jövő férfi és nő. Te hányféle erőt élsz?
Nőnek lenni művészet
Szeretnéd tudni, hogy a nő megannyi arca közül mikor mutatkoznak meg benned vagy férfiként a szebbik nem tagjaiban a négy örök archetípus jellegzetességei? Laura Winckler: A nő, istennők leánya című kötete alapján önismeretről, női szerepekről beszélgetünk.
A nő négy arca: Aphrodité, Athéné, Démétér és Héra
Jó volna, ha mindenki megismerné ezt a négy örök archetípust, amely segíthet bátrabban felvállalni a női lét gazdagságát és összetettségét. Ami a férfiakat illeti, ezzel talán ők is jobban megérthetnék a női természet kifürkészhetetlen rejtélyét.
Férfiak egymás közt – mindennapi túlélőmutatványok
Viselkedésünk archetipikus, vagyis ősképekre vezethető vissza. Ebből az alapvetésből kiindulva mutatta be Rusznák György történész a különböző férfitípusokat és egymáshoz való viszonyukat. Tetteik mozgatórugóira, a köztük levő félreértések okaira és feloldásának lehetőségére nem csak férfiak voltak kíváncsiak, a nőknek is tanulságos lehetett az erősebb nem „barátkozási szokásairól” hallani a filmrészleteket és életből vett szituációkat felvonultató előadáson.