Orvoslás
Szívkoherencia az orvos szemével
Dr. Németh István sürgősségi és akupunktúrás orvos a szívkutatás aktuális eredményeiről tartott előadást az Új Akropolisz Központjában. Az előadó rámutatott, hogy noha a mai gyógyászatban sok orvos úgy tartja, hogy betegségeket gyógyít, a régi kultúrákban az orvos holisztikus szemlélettel viszonyult az emberhez. Testi, lelki és szellemi részének egészében gondolkodott, melynek központja Shen, a szív.
ELHALASZTVA!!! Aszklépiosz - Az isteni művészet atyja
Az ókorban három olyan módszer volt, amihez az egyén vagy a közösség betegség esetén fordulhatott: az orvoslás, a mágia és a vallás. Aszklépiosz gyógyító kultuszában mindhárom jelen volt.
November 17-én Budapesten
Az orvos csatorna az égi és földi világ között
Az egyiptomi orvoslásról tartott előadást Dr. Németh István szeptember 28-án az Új Akropolisz Filozófiai Iskola Rigó utcai központjában. A résztvevők megtudhatták, hogyan vélekedtek a régi birodalomban a gyógyításról, éa honnan származtatják ezt a magasztos tudást.
A mágia szerepe az egyiptomi orvoslásban
Az ókori egyiptomi orvoslás tanulmányozása számos, nehezen megválaszolható kérdést vet fel.
Kész válaszaink nincsenek, de a klasszikus orvoslás és a klasszikus filozófia tanulmányozása segíthet a mélyebb megértésben.
November 19-én 18.30-tól Budapesten
Harmóniában szívvel-lélekkel
Dr. Németh István belgyógyász és akupunktúrás orvos belső motorunkról, a szívről tartott előadást 2018. február 24-én az Új Akropolisz Központjában. A filozófiai iskola Rigó utcai előadótermét megtöltő érdeklődők az este folyamán közelebbről is megismerkedhettek ennek a szervnek – amelynek az ősi kultúrákban kitüntetett szerep jutott – az orvosi és szimbolikus vonatkozásaival.
„Tudományos szempontból vizsgálva a szívünk egy „jól működő pumpa”, de ha máshogyan, máshonnan közelítjük meg, akkor feltárulnak mélyebb titkai és üzenetei.” – indította fejtegetéseit a szakavatott gyógyító.
Visszatérés önvalónkhoz
A sötét középkor homálya után felcsillanó reneszánsz szellemiség az orvoslást is felrázta a babonáiba merült kuruzslásból. Az 1493 telén Svájcban világra jött Philippus Aureolus Theophrastus Bombastus von Hohenheim, avagy röviden csak Paracelsus mester újító eszméi gyökeresen megbolygatták kora orvostársadalmának gyakran romlott, tévutakon járó, a betegek helyzetén sokszor csak rontó nézeteit.