Színház
Kulcsok az Élet szabadulószobájához
Ráláttál már valaha, hogyan ejtenek rabul az illúziók, mint vetített képek a mozivásznon? Gyere és éld át a mítoszt! Járd végig a belső utat, amely kivezet a látszatvilág bénító homályából!
November 24-én 18 órától Győrben.
Kapcsolat a láthatatlannal – a görög misztériumokról
A görög misztériumok megértése évezredek távlatából szinte lehetetlen vállalkozásnak tűnik. Különösen azért, mert a misztériumokat már a maguk idejében is titok övezte, a résztvevők nem mesélhettek avatatlanoknak a zárt falak mögött zajló eseményekről. Hogy akkor mégis honnan tudhatunk róluk bármit is? Nos, mégis akadtak, akik meséltek. Ha nem is a látottakról, de a megéltekről mindenképpen. Lehetőségeikhez mérten igyekeztek betekintést nyújtani oda, ahová azelőtt ők is annyira vágytak, hátha másokban is feléled a vágy, hogy csatlakozzanak a beavatottak köréhez.
Színház a felemelkedésért
Az Utcafront Tolerancia Színházat látta vendégül 2018. január 13-án az Új Akropolisz Filozófiai Iskola. Az est folyamán két egyfelvonásos darabot láthattak a nézők. A társulat a jótékony célú esemény bevételét az Utcafront Menedék hajléktalanszálló működtetésére, valamint fellépéseinek útiköltségére fordítja.
Tudás és fél-tudás
Ha megragad bennünk egy olvasmány, jó kaland a végére járni, mi is tetszett meg benne igazán. A felkészülés során olyan novellákat kerestünk amelyek másoknak is tanulságosak lehetnek, és Khalil Gibran írásai ilyenek.
MŰVÉSZET, BELÜLRŐL
Hogyan tükröződik a szépség a különböző művészeti ágakban, milyen utakat járhat be a művész aki végül is önmagán dolgozik. Képzőművészet, színház, zene, mindegyikben jelen kell legyen a harmónia, ami mindenkire hatással van, legyen szó az alkotóról vagy a befogadóról.
Székesfehérváron november 23-án 16.30-tól
A SZÉPSÉG TÜKRE
A művészetben jelen kell legyen a harmónia, ami mindenkire hatással van, legyen szó az alkotóról vagy a befogadóról.
A workshop gyakorlatai segítenek érzékenyebbé válni a bennünket körülvevő világ nyilvánvaló szépségére.
Székesfehérvárott február 8-án 15 órától
Színjáték vagy valóság? – Misztériumszínház Keleten és Nyugaton
Képzeljünk el egy színházat, ahonnan az előadás végén más emberként távozunk, mint ahogy érkeztünk. Egy olyan színházat, ahol a „játék” a lelket ébresztő mágikus eszköz, amely észrevétlenül tanít, ahogy a színen látottak összekapcsolódnak saját életünk kérdéseivel.
Csend-labor színházi workshop
Az évezredes hagyományokon alapuló színjátszás nem csupán a résztvevők szórakoztatását szolgálja, hanem segíti a színész és a néző lelki és szellemi fejlődését is.
Színjáték vagy valóság? – Misztériumszínház Keleten és Nyugaton
Az ókori görög és a középkori japán nó-színház mágikus, lélekformáló műhelytitkaiba kaphattak betekintést, akik november 12-én ellátogattak az Új Akropolisz Filozófiai Iskola Hunyadi Kultúrműhelyébe. A szeminárium moderátora, Rusznák György történész arról faggatta a téma két szakértőjét, Kovács Balázst és Gáspár Ildikót, hogy vajon miben rejlett ennek a két, időben és térben egymástól oly távoli színházi formának az embert formáló ereje. Mindeközben a résztvevőknek arra is lehetőségük nyílt a Barbély Gábor színész vezette gyakorlatokban, hogy átéljék, milyen tapasztalatokat hozhat az, ha felöltenek egy maszkot.
Misztériumszínház Keleten és Nyugaton – az újjászületés színtere
Képzeljünk el egy színházat, ahonnan az előadás végén más emberként távozunk, mint ahogy érkeztünk. Ilyen volt az ógörög misztériumszínház és a japán „nó”, amelynek hagyományait Kovács Balázs és Gáspár Ildikó elevenítette fel az Új Akropolisz Filozófiai Iskola Főnix Kultúrműhelyében április 30-án. A szeminárium előtt a FILO-Szín társulat adta elő Platón Gügészről szóló mítoszából készült maszkos mozdulatjátékát, az est zárásaként pedig a közönség is megmozgathatta magát.