Dr. Németh István
Szívkoherencia az orvos szemével
Dr. Németh István sürgősségi és akupunktúrás orvos a szívkutatás aktuális eredményeiről tartott előadást az Új Akropolisz Központjában. Az előadó rámutatott, hogy noha a mai gyógyászatban sok orvos úgy tartja, hogy betegségeket gyógyít, a régi kultúrákban az orvos holisztikus szemlélettel viszonyult az emberhez. Testi, lelki és szellemi részének egészében gondolkodott, melynek központja Shen, a szív.
Szívünk a lelkünk otthona
Szívünk emlékeink lakhelye is, és az ő segítéségével tudunk összhangba kerülni saját belső valóságunkkal.
Június 5-én Budapesten.
ELHALASZTVA!!! Aszklépiosz - Az isteni művészet atyja
Az ókorban három olyan módszer volt, amihez az egyén vagy a közösség betegség esetén fordulhatott: az orvoslás, a mágia és a vallás. Aszklépiosz gyógyító kultuszában mindhárom jelen volt.
November 17-én Budapesten
Ani írnok papirusza
Az egyiptomi civilizáció nem a halálra készítette fel az embereket, hanem arra az életre, amely az örök, a maradandó értékek megragadására és megőrzésére épült. Ezért a lélek sorsa foglalkoztatta őket az életben és a halálban egyaránt.
November 17-én 10 órától Budapesten
Az orvos csatorna az égi és földi világ között
Az egyiptomi orvoslásról tartott előadást Dr. Németh István szeptember 28-án az Új Akropolisz Filozófiai Iskola Rigó utcai központjában. A résztvevők megtudhatták, hogyan vélekedtek a régi birodalomban a gyógyításról, éa honnan származtatják ezt a magasztos tudást.
EGÉSZség és a Tao
Régi korok orvosai nem kezeltek betegségeket – megelőzték őket. Mi az élet három kincse a taoisták szerint? Mitől betegszünk meg és mitől gyógyulunk? Honnan nyerjünk energiát? Ha mindezt tudjuk, jó eséllyel a régiek nyomában járhatunk.
Február 23-án 18:00 órától Budapesten
A finomított cukor (kristálycukor)
A modern táplálkozástudomány alapvetően mennyiségi szemléletű. Nem veszi figyelembe az elfogyasztott ételek minőségét. Ha megfelelő mennyiségű fehérjét, szénhidrátot, zsírt, ásványi anyagot és vitamint viszünk be a szervezetünkbe, az eredmény elméletileg egészség lesz, gyakorlatilag azonban valami egészen más. Mivel mennyiségi szemléletünk van, a klasszikus kérdés például az, hány mg C-vitaminra van szükségünk naponta, és nem az, hogy az elfogyasztott vitamin milyen minőségű, mennyire élő legyen. Ez lenne a helyes út?
FILO-Chat: Az egyiptomi orvosi papiruszok tanítása
A természeti törvényekről, egészségről, betegségről, gyógyításról, a világunkat felépítő elemekről és az emberről mint egységről lesz szó. Olyan látásmódot mutatunk, amely a szimbólumok segítségével kulcsokat ad az egyszerre mágikus és hatékony gyakorlati tudomány megértéséhez.
Szeptember 28-án 18.00 órától Budapesten
A mágia szerepe az egyiptomi orvoslásban
Az ókori egyiptomi orvoslás tanulmányozása számos, nehezen megválaszolható kérdést vet fel.
Kész válaszaink nincsenek, de a klasszikus orvoslás és a klasszikus filozófia tanulmányozása segíthet a mélyebb megértésben.
November 19-én 18.30-tól Budapesten
Harmóniában szívvel-lélekkel
Dr. Németh István belgyógyász és akupunktúrás orvos belső motorunkról, a szívről tartott előadást 2018. február 24-én az Új Akropolisz Központjában. A filozófiai iskola Rigó utcai előadótermét megtöltő érdeklődők az este folyamán közelebbről is megismerkedhettek ennek a szervnek – amelynek az ősi kultúrákban kitüntetett szerep jutott – az orvosi és szimbolikus vonatkozásaival.
„Tudományos szempontból vizsgálva a szívünk egy „jól működő pumpa”, de ha máshogyan, máshonnan közelítjük meg, akkor feltárulnak mélyebb titkai és üzenetei.” – indította fejtegetéseit a szakavatott gyógyító.