Solymos Éva
Mit tanít: Bevezetés a filozófiába, Bevezetés a keleti és a nyugati bölcsességbe
Végzettsége: Agrármérnök
Foglalkozás: Statisztikus
Kedvenc területe: fejlődéspszichológia, zenepedagógia
Varázserdő
Tanuljunk játszva a Földről, tegyünk együtt a Földért!
Ezen a délutánon erdőkerülés közben kicsikkel és szüleikkel keressük a kapcsolódást a természethez.
Varázsos erdőkerülés és szemétszedés a Föld napja alkalmából
Komplex programunkkal azt a célt tűztük ki, hogy mélyebben tudjunk kapcsolódni a természethez, miközben teszünk is érte.
Az én Odüsszeiám
A filozófia napja alkalmából az Új Akropolisz győri filiáljában Az én Odüsszeiám címmel tartottak beszélgetést és játékos felfedezőutat. Az este első felében a 20 fős közönség megismerkedhetett Odüsszeusz kalandos életével, a második részben pedig osztozhatott a hős két próbájában.
A szívben ünnepély
2023 október utolsó hétvégéjén ismét Budapestre látogatott az Új Akropolisz győri zenecsoportja, a Vers-zengetők Együttes és a Léleknyelv művészeti műhely. Az amatőr zenészek és szavalók többek között József Attilától, Kányádi Sándortól, Szabó T. Annától, Reményik Sándortól és Weöres Sándortól készültek egy vagy több költeménnyel. A „Szívben ünnepély” hívószavú est házigazdája, Szabados Éva elmondta, hogy a versek és dalok segítségével a mindennapok forgatagában megállhatunk egy percre, és mintha ünnepre készülnénk, elcsendesíthetjük zakatoló gondolatainkat, cikázó érzéseinket. Így a költészet, és általában a művészet segít, hogy a világ zaja elől visszatérjünk önmagunkba, és szétforgácsolt részeinket ismét egyesítsük, felvértezve magunkat az újabb kihívásokra.
Egységtől a ciklikusságig
A Föld napja alkalmából két összekapcsolódó programot tartottak Győrben az Új Akropolisz Filozófiai Iskola önkéntesei.
2023. április 20-án a természet hét törvényével ismerkedhettek meg a résztvevők, egy olyan rendszerrel, amely egyénileg és közösségileg egyaránt fontos kulcsokat ad a harmonikus és eredményes működéshez, együttműködéshez. A hét törvény hét szinten vezet végig az égi gyökértől egészen az anyagi megnyilvánulásig – az Egységtől a Ciklikusságig. Ez a lépéssor épít fel minden folyamatot, legyen szó akár egy projekt megvalósításáról vagy egy ember szellemi-lelki fejlődéséről.
KI A TERMÉSZETBE! S ha már ott vagyunk, tegyünk is érte!
Várunk szeretettel környezettisztítási akciónkon!
Gyülekező a gorkijvárosi tavaknál, a hulladékudvarral szemben (Győr, Nép u. 78.)
Vízálló cipő és az adott időjáráshoz illő öltözet szükséges. Zsákokat mi adunk. Gumikesztyűket korlátozott számban tudunk biztosítani.
FILO-Café: A természet 7 törvénye
Hogyan működhetünk újra együtt a természettel? Sok életterületünkön már nagyon eltávolodtunk tőle, aminek komoly következményei vannak. Hogyan segítheti jobbá tenni az életünket a 7 törvény rendszere?
Vajon a természetben található kulcsok, a lelkünk zárjait is kinyitják? Összekapcsolható-e a lelki fejlődésünk az életben végzett tevékenységeinkkel?
Április 20-án Győrben.
Kulcsok az Élet szabadulószobájához
2022 végén az Új Akropolisz KKE tagjai Platón Barlanghasonlatának feldolgozásából készült élményszínházzal és szabadulójátékkal várták az érdeklődőket Győrben a filozófia világnapja alkalmából. A Kálóczy tér 15-ben a 11 fős hallgatóságnak először versrészletekkel, hangeffektekkel és képekkel segítettek a szervezők, hogy átélhessék, milyen is lehet a mítosz szereplőiként leláncolva élni. Ezután játékos formában azonosíthatták be önmagukban a résztvevők a platóni 4 erényt: a mértékletességet, a bátorságot a bölcsességet és az igazságosságot. Ezeket a fogalmakat a játékvezetők kirakóssal, a hétköznapi életből vett színészi szösszenetekkel, vagy épp a közönséget is megmozgató dramatikus játékokkal tették gyakorlatiassá és befogadhatóvá.
Delia Steinberg Guzmán: Filozófia és optimizmus
Mi adhat okot optimizmusra a kialakult világhelyzetben?
Milyen gondolkodásmód segíti az optimizmus magjainak elültetését és hosszútávú megerősítését?
Hogyan kapcsolódik össze saját életfeladatunk megtalálása az optimizmussal?
November 18-án pénteken Győrben.
Békére lelni a költészet segítségével
Az Új Akropolisz Filozófiai Iskola KKE hallgatói 2022. áprilisában, a Költészet napja alkalmából hívták életre a Lélek-jelenlét című zenés verses estet. A műsor hívószava – a szomszédos országban kialakult helyzet miatt – nem más, mint a béke. A béke, amelynek forrása nem a külvilágban keresendő, hanem az emberen belül – ahogyan ezt Radnóti Miklós vagy Szabó T. Anna is megfogalmazta. Így ez az úgy óhajtott erény a szívünk mélyéről a környezetünkig a „lélek hullámhosszán át” halad, és ehhez kíván kapaszkodókat adni a Lélek-jelenlét.
Az estnek szeptember 24-én a Új Akropolisz budapesti központja, a Főnix Kultúrműhely, majd október 4-én a győri Széchenyi István Egyetem könyvtára is otthont adott. Az egyesület győri tagjaiból álló Vers-zengetők együttes valamint a Léleknyelv művészeti műhely fiataljai Budapesten 25, Győrben 32 hallgató előtt mutatták be a verseket és megzenésített költeményeket. A műsorban Boethius, Dsida Jenő, Reményik Sándor, József Attila, Juhász Gyula, Weöres Sándor, Kányádi Sándor és a már említett Radnóti Miklós és Szabó T. Anna költeményei hangzanak el.