Egészség
Slow & flow – készítsd el saját teakeveréked!

Mindenkinek, aki magán változtatna először, hogy tegyen az egészségéért.
Mindenkinek, aki örömmel olvas.
1. terem: gyógynövénykutatás
2. terem: a lelki háttérfolyamatok kapcsán keresés, kutatás
3. terem: teakeverék-készítés 12 gyógynövény segítségével
November 16-án 9:30 órától Egerben
EGÉSZség és a Tao

Régi korok orvosai nem kezeltek betegségeket – megelőzték őket. Mi az élet három kincse a taoisták szerint? Mitől betegszünk meg és mitől gyógyulunk? Honnan nyerjünk energiát? Ha mindezt tudjuk, jó eséllyel a régiek nyomában járhatunk.
Február 23-án 18:00 órától Budapesten
A finomított cukor (kristálycukor)
A modern táplálkozástudomány alapvetően mennyiségi szemléletű. Nem veszi figyelembe az elfogyasztott ételek minőségét. Ha megfelelő mennyiségű fehérjét, szénhidrátot, zsírt, ásványi anyagot és vitamint viszünk be a szervezetünkbe, az eredmény elméletileg egészség lesz, gyakorlatilag azonban valami egészen más. Mivel mennyiségi szemléletünk van, a klasszikus kérdés például az, hány mg C-vitaminra van szükségünk naponta, és nem az, hogy az elfogyasztott vitamin milyen minőségű, mennyire élő legyen. Ez lenne a helyes út?
Műhelytitkok – Ökotudatosság

Már kifelé megyünk a télből, de az első friss tavaszi zöldségekre és gyümölcsökre még sokáig várnunk kell. Mostanra azonban azt érezhetjük, hogy az elemeink lemerültek, fáradékonyabbak, sápadtabbak, kedvetlenebbek vagyunk. Hogyan juthatunk vitamindús ételekhez házilag?
Harmóniában szívvel-lélekkel
Dr. Németh István belgyógyász és akupunktúrás orvos belső motorunkról, a szívről tartott előadást 2018. február 24-én az Új Akropolisz Központjában. A filozófiai iskola Rigó utcai előadótermét megtöltő érdeklődők az este folyamán közelebbről is megismerkedhettek ennek a szervnek – amelynek az ősi kultúrákban kitüntetett szerep jutott – az orvosi és szimbolikus vonatkozásaival.
„Tudományos szempontból vizsgálva a szívünk egy „jól működő pumpa”, de ha máshogyan, máshonnan közelítjük meg, akkor feltárulnak mélyebb titkai és üzenetei.” – indította fejtegetéseit a szakavatott gyógyító.
Karácsonyi gyógyteakészítő workshop

Érdekelnek a gyógynövények? Szeretnél többet megtudni róluk? Örömmel készítenél saját kezűleg gyógynövényes teakeveréket magadnak vagy ajándékba? Ezen a workshopon minderre lesz lehetőséged.
A jelentkezési határidő november 23. péntek.
Gyógyteakészítő workshop

Érdekelnek a gyógynövények? Szeretnél többet megtudni róluk? Örömmel készítenél saját kezűleg gyógynövényes teakeveréket magadnak vagy ajándékba? Ezen a workshopon minderre lesz lehetőséged.
LEGYÜNK BOLDOGOK! – stresszoldás egyszerűen

Miért vagyunk stresszesek? A körülményeken, másokon múlik, vagy bennünk van a kulcs? Miért ismétlődnek az életünkben bizonyos típusú stresszhelyzetek? Miért reagálunk stressz hatása alatt sokszor automatikusan, a régi mintáink szerint? Mi a nehézségek értelme? Hogyan szabadulhatunk meg a stressz negatív hatásaitól, hogy életünk nehéz pillanataiban is szabadon, lényegi énünkből fakadóan dönthessünk?
Mind magvetők vagyunk
A gabona, különösen a búza, különleges szerepet tölt be az emberiség életében. A régi mítoszok isteni adományként írják le a kenyér legfőbb összetevőjét. Egyiptomban az újjászülető Ozirisz ajándéka, aki egyúttal törvényt is adott a népnek, és az istenek tiszteletére tanította az emberiséget. A görögök szerint Démétértől, a ciklusok örök törvénye fölött őrködő anyaistennőtől származik ez a kultúrnövény.
Nyáron termett, télen gyógyít
Ismét egy évszakváltás küszöbén állunk, egyre csupaszabbak a fák, szürkül az idő, nyúlnak az éjszakák. Sokan úgy érezhetik, hogy a kimerültség miatt a kedélyállapotuk is megsínyli a télre való átállást. A lehűlés, a nedves időjárás, a korai sötétedés hatására megváltozó hormonháztartás kihívások elé állítja immunrendszerünket is, kihat energiaháztartásunkra. Hogy mit veszünk magunkhoz – legyen az olvasmány vagy táplálék, lelki vagy fizikai frissítő –, nagyban befolyásolja közérzetünket.